Evde Saç Boyama Teknikleri

Kuaföre gitmek bir seçenek olsa da çoğu kadın saçını evde kendi boyamayı tercih ediyor.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Evde Saç Boyama Teknikleri

Saçlarınızı doğru teknik ve tavsiyelere uygun boyamak aslında oldukça risksiz ve kolay. İşte evde saç boyama teknikleri...

NEMLENDİRİLMİŞ BAKIMLI SAÇLAR

Boya; nemlendirilmiş, sağlıklı saçlarda en iyi sonucu verir. Bu nedenle saçınızı ister kuaförde, ister evde boyayın; düzenli bir saç bakım rutini oluşturmak oldukça önemlidir. Ev yapımı saç maskelerinden ve özel yağlardan yararlanabilirsiniz.

DENEME SÜRÜŞÜ

Tüm saçınızı boyamadan önce; saçınızın görünmeyen bir kısmına ufak bir boya testi uygulayın. Uyguladığınız saç boyası, sizin rengin nasıl duracağını anlayacağınız kadar büyük ancak bakıldığında belli olmayacak kadar küçük olmalıdır. Böylece fikir değiştirirseniz; acil bir renk değişimi gerektirmeyecektir.

CİLDİNİ KORU

Bazı boyalar cildinizi tahriş edip, lekeleyebileceğinden; herhangi bir boyayı saçınıza uygulamadan önce saç çizginiz boyunca vazelin uygulamak; boyanın cildinize temasını önleyecektir. Bu teknik ile boyayı yüzünüzden uzak tutmuş olacaksınız.

DOĞRU RENGİ SEÇİN

Doğal saçınızdan bir ya da, iki tondan daha açık veya daha koyu olmayan bir renk seçmek evde boyama denemeleri için en iyi seçimdir. Böylece saç renginizden çok uzaklaşmayarak, yenilecek ve herhangi bir düzeltilmesi oldukça uğraşlı ve maaliyetli durumdan uzak durmuş olacaksınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR