Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Evde Modası Geçmeyen Platin Sarısı Saç Nasıl Yapılır? Saç Boyamada Püf Noktalar!

Yıllardır kadınların vazgeçemediği favorisi olan ve modası hiç geçmeyen platin saç rengi, hem havalı hem de dikkat çekici bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Peki evde saç boyamayı denediniz mi? Biraz zorlu bir süreç olan platin renge kavuşma süreci nasıl ilerler? İşte merak edilenlerin cevabı!

Evde Modası Geçmeyen Platin Sarısı Saç Nasıl Yapılır? Saç Boyamada Püf Noktalar!

Yapılan en ufak bir hatanın saçlarınızı mahvetmesine neden olacağı platin saç rengi boyama süreci nasıl kolay atlatılır?  Peki evde platin sarısı saç nasıl elde edilir? Platin saç boyarken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi saçlar platin renk olur? İşte merak ettikleriniz...

PLATİN SAÇ RENGİNE NASIL SAHİP OLUNUR?  

Platin sarı saçlara sahip olabilmek için muhakkak saç açma işlemi uygulanması gerekmektedir. Saç açma işlemi olmadan platin rengi saç elde etmek mümkün değildir. Saç açıcı mutlaka saç uçlarından diplere doğru uygulanmalıdır.

BOYARKEN YAPMANIZ GEREKENLER

Saç rengini açabilmek için saç boyasının renk açıcısı ile 4 ile 5 ton kadar açabilmeniz mümkündür. 

Saç yapısına bağlı olarak eğer ki saçınız kolay açılabilen saç tipi ise 20 dakika size yeterlidir. Zor açılabilen saçlarda  süre biraz uzar tahmini 45 dakikayı bulur.

Saçlarınızı platin yapınca yeşil, turuncu veya bu renkleri tonları ile karşılaşırsanız muhakkak saç toneri kullanmalısınız. 

Genellikle saçlarımız güçlü ve saç rengimiz doğalsa bu açma işlemini uygulamak daha iyi bir fikirdir. Bu işlem neticesinde başarılı olursanız çiğ bir sarı renk elde etmiş olursunuz ve saçlarımız yumurta sarısı rengini alacaktır. 

Ardından saçlarınızı yıkamak için doğal şampuan kullanarak iyice yıkayınız.

Bu işlemden sonra son etap açık sarı renk 10-1 numaralı saç boyasını seçerek saçlarınızı boyamalısınız. Bu adımdan sonra istediğiniz sarı platin saçlara kolayca kavuşabilirsiniz.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR