Evde Manikür Yapmanın Püf Noktaları!

Manikür işlemi için sürekli kuaförlere para harcamanıza gerek kalmadı. Size vereceğimiz tavsiyeler sayesinde manikür uygulamasını evinizde kolaylıkla yapabileceksiniz.

Evde Manikür Yapmanın Püf Noktaları!

Yoğun temponuz yüzünden bakımlarınızı ihmal mi ediyorsunuz? İşte bu kılavuzumuz ile evde manikür nasıl yapılır sorusuna cevap buluyoruz. Bu sayede bakımlı ve manikürlü ellere sahip olabilirsiniz.Günlük temponuz çok hızlıysa ve kuaföre gitmeye vakit bulamıyorsanız, endişelenmenize gerek yok, size vereceğimiz tavsiyelerle bu işlemi evinizde artık kolayca yapabileceksiniz.

Nemlendirici krem ya da vazelinHer şeyden önce manikür işlemlerine başlamadan tırnaklarınızda bulunan ojeler temizlenmelidir. Bir asetonlu pamuk yardımıyla tırnaklarınızdan ojeleri çıkarınız. Ardından tırnağınızın kesilme zamanı geldiyse, mutlaka törpüleme işleminden önce kesmelisiniz.

Tırnak kesmek için en doğru zaman, duştan hemen sonradır. Duştan sonra yeterli nemi almış olan cildiniz ve tırnaklarınız, çatlamadan kesilebilir. Ayrıca tırnak makasını ıslatırsanız, tırnaklarınız kesilirken etrafa sıçramaz. Tırnak kesiminizi düz ya da oval, tercihinize göre kesebilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra törpüyle düzeltmeler ve maniküre geçiş yapacaksanız, kusurlar artık daha rahat görünecektir.Tırnak kesmenin ardından, tırnaklarınızı törpülemeye hazır hale getirmek için manikür suyu hazırlamalısınız. Manikür suyu hazırlanırken ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Dilerseniz suyun içerisine kokusunu beğendiğiniz bitkisel yağlardan ilave edebilirsiniz.

Yorum Yaz