Kotlarınıza farklı bir hava katacak ve sanki yeni almışsınız gibi bir görünüme sokacak olan kot eskitme veya kot yırtma yöntemleriyle son trendlere de uyarak yeni bir kot sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece topuklarınız için kullandığınız topuk taşıyla kotlarınıza gelişi güzel bir şekilde vurmak olacak. Siz vurdukça kotlarınızın rengi açıldıktansonra dilerseniz eskitilen bölgeye debir tığ yardımıyla delik açabilirsiniz.

Kot taşlarken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi deçamaşır suyudur. Kotunuzda eskimesini istediğiniz bölgeye çamaşır suyunu bir pamuk yardımı ile tampon hareketlerle kot pantolonunuza uygulamak olacak. Bu uygulamadan sonra topuk taşı yardımı ile tekrar eskitmek istediğiniz bölümlere temas edebilirsiniz. Bu uygulamanın kalıcı olduğunu bilerek doğru bölgelere temas etmek de büyük önem taşımaktadır.

Taşlama işlemi de bittikten sonra kot pantolonun kuruduktan sonra iyice yıkanması ve çamaşır suyundan iyice arınması gerekmektedir. Çok fazla sıcak olmayan ılık bir su yardımıyla kimyasallardan arınan kot pantolonunuzu kuruduktan sonra rahatça farklı bir pantolon satın almışcasına rahat bir şekilde giyinebilirsiniz.