Ihlamur, papatya, adaçayı ve atkuyruğundan birer tutam (bir tepeleme dolu çorba kaşığı) kaynamış suya atın. Üstünü kapatıp, 30 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımın suyu cildinize parlaklık sağlayan, kırışıkları zamanla azaltan mükemmel bir doğal toniktir. Tonik kullanımının cildimiz ve gözenekler üzerinde oldukça yararı bulunmasının yanı sıra içeriğindeki bitkisel yararlarının da kozmetik ürünlerinin cildimize verdiği zararı yok ettiği gözlemlenmektedir.

Kıyılmış 2 yemek kaşığı ısırgan üzerine kaynamış bir bardak su dökün. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu su ile sabah ve akşam yüzünüzü silin. Adaçayı yaprağı ve ıhlamur çiçeklerinden birer tutam kaynatın ve karışımı soğutun. Sabahları yüzünüzü ve boynunuzu bu su ile silerseniz zamanla kırışıklıklarınız azalır.

Ihlamur, papatya, adaçayı ve atkuyruğundan birer tutam kaynamış suya atın. Üstünü kapatıp, 30 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımın suyu cildinize parlaklık sağlayan, kırışıkları zamanla azaltan mükemmel bir doğal toniktir. Kozmetik ürünlerinde bu doğallıkta ve organik içerikte bir ürün bulamayacağımızdan dolayı hem mutfağımızda kolaylıkla bulunabilen hem de pratik bir şekilde hazırlayacağımız bu tonik tarifleriye güzelliğimize güzellik katıyoruz.