Evde Kolayca Diş Bakımı Yapmanın Püf Noktaları!

Diş bakımı tercihleri özellikle dişçilerde yapılmaktadır. Fakat bu alternatifi tercih etmeden de diş bakımınızı evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay ve pratik yollardan diş bakımı yöntemlerini sizler için sıraladık.

Evde Kolayca Diş Bakımı Yapmanın Püf Noktaları!

Ağız ve diş sağlığı problemlerinin en başında gelen sorunlardan bir tanesi de diş taşı oluşumudur. Özellikle dişlerde oluşan bu tartarları temizlemek amacıyla bir dişçiden yardım almaktayız. Bu rutininizi değiştirmek ve daha sağlıklı, steril bir şekilde diş bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Bazı bakım kürleriyle birlikte bu tür diş sorunlarından da kurtulmak mümkün olabiliyor. Bu bakımları evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık;

MALZEMELER

100 gram ceviz kabuğu

1 su bardağı su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Ceviz kabuğunun bu küre hazır duruma gelmesi amacıyla su dolu bir kapta bu kabukları bekletmemiz gerekiyor. Suyun renginin değişmesiyle birlikte dişleriniz için çok rahat kullanabileceğiniz bir kür hazırlamış oluyorsunuz. Bu karışıma diş fırçanızı batırıp çıkararak dişlerinizi fırçalar gibi kolayca uygulamanız mümkündür. 

DİŞ BEYAZLATMA

MALZEMELER

Karbonat

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Diş taşı temizlenmesi ve dişlerin beyazlaması adına kullanılabilecek en etkili bitkisel yöntem ise karbonat olmaktadır. Karbonatı fırçanıza sürüp ardından dişlerinizi fırçaladığınızda oldukça etkili bir diş beyazlatma işlemini de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri