Kaşlar, yüzünüzü çerçeveler ve görüntünüzü dengeler. Güzel gözükmesi için, onları şekillendirmelisiniz. Kendi tarzınızı bulduğunuzda, yüzünüzün güzelliği tamamlanacaktır. Kaşlar, göz kavisini çerçeveleyip, dikkatleri göze çeker. Kalın, koyu renkli kaşlar etkileyici; açık renkli kaşlar yumuşak bir görüntü verir. Kaşlarınız, ifadenizi değiştirir. Eğer gün içerisinde çok makyaj yapmaktan kaçınıyorsanız kaş şeklinizin kavisli olması bu durumu oldukça dengeleyecektir.

EVDE KAŞ NASIL ALINIR?

Doğal bir görüntü veya şekil verilmiş kaşların düzenini korumak için, onarlı yukarı ve dışa doğru, uzama yönünde aynı doğrultuda fırçalayarak işe başlayabilirsiniz. Bu sayede kaşların doğal şeklini görürsünüz ve alınması gereken tüyleri belirlersiniz. Ardından kaşlarınız arasında tek tek çıkmış olan tüyleri cımbızla alırsınız. Sonra aşağıdan başlayarak, yavaşça yukarı doğru devam edin ve kaş şeklinizle uyumlu olmayan tüyleri alın. Kaşınızın alt hattı, kaş kavisini takip etmelidir.

KAŞ ŞEKİLLENDİRME YÖNTEMLERİ

Öncelikle kaşınızı almadan önce sıcak bir duş alın. Kaşlarınızı almaya başlamadan önce bir eyeliner yardımı ile alacağınız ve bırakacağınız noktaları işaretleyebilirsiniz. Kaşlarınızı aldıktan sonra bazı boşluklar olduğunu düşünüyorsanız, bu boşlukları kaş kalemi ile doldurabilirsiniz. Bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken nokta kaş renginizin aynısı bir kaş kalemi rengi seçmek olmalıdır. Bu sayede kaşınızın yüzünüzde çiğ görünmememsine yardımcı olmuş olacaksınız.