Kadınlar özellikle kullanmadığı veya modası geçen ama zamanında hevesle aldığı modası geçmiş ayakkabıları bir türlü atmak istemez. Hal böyle olunca bu ayakkabının son modaya uydurulması adına yapılabilecek bir çok süsleme göz önüne çıkar. Özellikle topuklu ayakkabılarda ve sandaletlerde oldukç.a ilgi çekici olan bu süslemeler sayesinde göz alıcı görünebilmek oldukça kolay olmaktadır. İşte evinizde kolayca uygulayabileceğiniz ayakkabı süsleme tekniklerini sizlerle paylaştık;

EVDE KOLAY AYAKKABI SÜSLEMEK İÇİN MALZEMELER

Platform ve ince topuklu ayakkabılarınızda yapabileceğiniz en güzel şey ayakkabının topuk kısmını parlak taşlar ile süslemek. Bunun için iyi bir yapıştırıcı, cımbız ve ayakkabıya uygun boyutlarda taşlar yeterli olacaktır.

Bir başka minik taş ve boncuklarla süsleme ise Havyar manikürden aşina olduğumuz bir yöntemden geliyor. Ayakkabınızın burun kısmında eskime var ise kamufle etmenin en güzel yolu üstünü taşlarla kaplamak. Öncelikle ayakkabınızın burun kısmına bir sınır oluşturmak adına, taş ile süslemek istediğiniz alanın hemen bitimine, bir bant şeridi yapıştırıyoruz. Ardından burun kısmına ince bir kat halinde yapıştırıcımızı sürüp üzerine boncuk ya da taşları döküyoruz. Tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra banttı yavaşça çıkarın.

AYAKKABIYI SPREY BOYA İLE SÜSLEME

Ayakkabılarınızın burun kısmında yapabileceğiniz bir başka uygulama ise sprey boya kullanmak. Boncuk ve taşlarla yaptığınız uygulamaya benzer olarak tam bir sınır belirlemek adına bu sefer bant değil şeffaf bir torba ile ayakkabınızın boyamak istediğiniz dışı hariç her yerini kaplıyoruz. Şeffaf poşetin üstüne sınır olarak belirlemek istediğimiz bölgeyi bant ile kapatıyoruz. Ardından 10-15 cm uzaktan doğru sprey boyamızı püskürtüyoruz. Boya tamamen kuruduktan sonra banttı ve şeffaf poşeti çıkartın. 

Yaz aylarında üzeri tek bantlı olan sandaletler ve topuklular vazgeçilmezlerimiz. Banttın üzerine istediğiniz renkte küçük ponponlar yapıştırın. Oldukça sıradan gözüken ayakkabınız bir anda size farklı bir hava katacak. Eğer ponponlardan pek hoşlanmıyorsanız belirli bir renkteki kumaşı büzerek banttın üzerine yerleştirebilirsiniz. Eğer atmaya kıyamadığınız spor ayakkabınız varsa ayakkabınızı süslemek için renkli ayakkabı bağcıklarından da faydalanabilirsiniz.