Laminat parke döşemek nispeten basit bir işlemdir. En iyi seçenek uzmanlardan yardım almaktır. Ancak isteğe göre kendiniz de uygulayarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.Bugünkü yazımızda laminat parke döşemenin nasıl yapıldığını anlatan konular hazırladık. Peki, parke nasıl döşenir ,İşte merak edilenler haberimizde.

PARKE DÖŞEME NASIL YAPILIR?

Eski zemin malzemesini değiştirip yeni bir laminat parke döşemek birçok avantaj kazanmanızı sağlar. Her şeyden önce laminat zemin hem konut hem de ticari binalar için mükemmeldir. Ayrıca çizilmeye, ısı ve neme karşı çok dirençli olup oldukça dayanıklıdır.

Bir binanın temelleri ne kadar önemliyse evinizin zemini de aynı derecede önemli. Evin içindeki hiçbir yüzey ya da eşya evin zemini kadar kullanıma maruz kalmaz. Bu yüzden evinize parke döşetirken kaliteli bir malzeme seçmenizde fayda var. Döşeme süreci de pek kolay olmayan parkelerin uzun süre dayanıklı olması sizi maddi bir külfetten de kurtarır.

Parke seçimi evinizin büyük ya da küçük olması durumunda farklı şekillerde yapılmalıdır. Sadece rengi ve dokusu hoşunuza gittiği için alacağınız parkeler ev dekorasyonunuz açısından hiç de tatmin edici olmayan bir sonuç verebilir. Bu yüzden eğer eviniz çok büyükse koyu renk; eviniz küçükse de açık renk parke tercih etmenizde fayda var. Özellikle küçük evlerde açık renk parkeler evinizi daha geniş göstereceği için de bir avantaj sağlamış olursunuz.

Parke seçimi yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da parkeyi nereye döşeyecek olduğunuzdur. Ofislerde döşenen parkeler nasıl ki evlere döşenenlerden farklı olabiliyorsa aynı şey evin bölümleri arasında da geçerlidir. Örneğin, oturma odanıza döşeyecek olduğunuz parke ile mutfak için seçecek olduğunuz parke arasında fark vardır. Çünkü mutfakta kullanmak üzere seçeceğiniz parkede ısı ve nem gibi faktörleri de göz önüne almalısınız. Bu konuda satın  alacağınız firmadan da fikir alabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın