Bitkilerin gücü bilindiği üzere tüm sektörlerde fazlaca kullanılmaktadır. Özellikle bitki özleri kozmetik ürünlerinde de fazlaca kullanılmaya başlandı. Kozmetik dükkanlarına bir nemlendirici için çok fazla para harcamanıza aslında gerek yok. Evde herkesin mutfağında bulunan malzemelerle bu kremleri oluşturmak oldukça kolay. Tek dikkat edilmesi gereken nokta kullanım süreleri olmakla beraber bu kullanım sürelerini uzatmak için oluşturduğunuz bu kremi soğuk ve serin bir ortamda muhafaza etmek yeterli olacaktır. Eğer buzdolabında saklayacaksanız sürenin en fazla 4 gün olmasına dikkat etmeniz gerekecektir.

Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar ve cilt kusurlarınız için kozmetiğe çok para harcıyorsanız artık evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir maske olduğundan haberdar olabilirsiniz.Vereceğimiz maske tarifi ile ciltteki kırışıklıklarınızın büyük miktarda azaladığına ve giderek kaybolduğuna şait olacaksınız.

MALZEMELER

1 yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı bal

2 yemek kaşığı vazelin

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Bu malzemelerin hepsini karıştırarak homojen hale gelmesini sağlayın. Homojen hale gelen maskeyi buzdolabınızda en fazla 4 gün olacak şekilde muhafaza edebilirsiniz. Gece yatmadan önce bu kremi uygulamaya başladıktan sonra etkilerini büyük oranda fark edeceksiniz.

Kolay gelsin...