Dudaklar bir makyajın en vurucu noktalarından bir tanesidir. Dudaklarınızın daha parlak ve daha ilgi çekici gözükmesini istiyorsanız evinizdeki malzemeler ile kendi dudak parlatıcınızı yapabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz dudak parlatıcısı kürüyle fazlasıyla dikkat çekeceksiniz

MALZEMELER

3 adet böğürtlen

6 tane nar tanesi

2 adet ahududu

2 adet çilek

3 yemek kaşığı zeytinyağı veya hindistancevizi yağı

HAZIRLANIŞI

Uygun bir kase içerisine çilek, böğürtlen, ahududu ve nar tanelerini atıp bu malzemeleri iyicene ezin. Tabi çileğin saplarını diğer malzemelerin çöplerini temizlemeniz gerekmektedir. Ezilip karışan bu malzemeleri yaklaşık 15-20 saniye kadar mikrodalgada ısıtın ve çıkartıp tekrar karıştırın. Karıştırma esnasında tahta kaşık kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Ardından karışımın içerisine zeytinyağını eğer yoksa Hindistan cevizi yağını dökün ve tekrar karıştırın. Bu karışımı 15-20 saniye kadar tekrar mikrodalgada ısıtın ve çıkartıp soğumaya bırakın.

Artık renkli dudak parlatıcınız hazır. Parlatıcıyı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Doğal malzemelerden yapıldığı için oda sıcaklığında fazla durması sonucunda bozulabilir. Bu nedenle her gün kullanmaya hatta az yapıp 3-4 günde bir yeniden hazırlamaya özen göstermelisiniz.