Yumurtanın size faydalı olması için sadece yemenize gerek yok. Cilt ve özellikle de saçlarınızda kullandığınız zaman farkını görebileceğiniz bir maskenin ana öğesidir aynı zamanda yumurta. Kokusu, başta sizi rahatsız edecektir ama kullandıktan sonra, iyi ki kullanmışım bu maskeyi dedirtmesi de cabası. Çünkü proteinin en kalitelisi yumurtanın içindedir. Haftada bir uygulayacağınız bu maskeye bir de her gün yumurta tüketmeyi eklediğinizde, saçlarınızın ne kadar sağlıklı, gür ve dolgun olduğunu göreceksiniz. Yumurtanın içine bir de zeytinyağı ve 2 damla limon katarak, parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

AVOKADO SAÇ BAKIM MASKESİ

Avokado saç için çok önemli bir bitkidir. Saçınız kimyasal uygulamalar ve fön ile nemini kaybetmişse, bu maske ile yeniden eski ışıltısını ve canlılığını kazandırabilirsiniz.

MALZEMELER

Olgunlaşmış bir Avokado

Bir çorba kaşığı zeytinyağı veya Badem yağı

Yarım su bardağı süt

Avokadoyu parçalara ayırın ve bir karıştırıcı yardımıyla püre haline getirin. Daha sonra süt ve zeytinyağı ile karıştırın ve saç diplerinizden uçlarına kadar uygulayın. 

SİRKE VE KARBONAT MASKESİ

Saçlarınızın çok çabuk yağlandığından şikayet ediyorsanız bu maskeyi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 

MALZEMELER

4 yemek kaşığı karbonat

Yarım su bardağı sirke

Karbonatı su ile karıştırmak ve duş alırken durulanma suyunuzda sirkeyi koyun. Bu yöntem ile saçlarınızın çabuk yağlanmasından kurtulacaksınız.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ BAKIM MASKESİ

Bu maskenin açınıza dolgunluk ve canlılık verdiğini göreceksiniz.

MALZEMELER

Buğday özü yağı

Buğday özü yağını, bir kasenin içine sıcak su koyup, şişenin içinde ısınmasını ve yağın çözülmesini sağladıktan sonra saçlarınıza komple uygulayabilirsiniz.