Mayonez, içerisinde bulunan bileşenler sayesinde güneşten veya boyadan yıpranan saçları onarıcı ve yapıcı bakım sağlayan bir besin kaynağı. Özellikle içeriğinde barındırdığı besinlerden kaynaklı saçlarınıza oldukça iyi gelecek hazır bir saç bakım kürü de olabilmektedir.

Mayonez içeriğinde sirke ve yumurta gibi hücrelere oldukça yararlı olan besinleri barındıran bir sos olmakla birlikte mayonez deyince aklınıza sadece yemek gelebilir ama saçlarınıza sağladığı yararları görünce bu durum değişecek. Mayonez, içerisinde bulunan bileşenler sayesinde güneşten veya boyadan yıpranan saçları onarıcı ve yapıcı bakım sağlayan bir besin kaynağı. Özellikle içeriğinde barındırdığı besinlerden kaynaklı saçlarınıza oldukça iyi gelecek hazır bir saç bakım kürü de olabilmektedir.

MALZEMELER

2 yumurta sarısı 

1,5 su bardağı bitkisel yağ

2 yemek kaşığı sirke ya da limon suyu 

1 çay kaşığı tuz, karabiber.

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri bir robot yardımıyla homojen bir kıvam alana kadar karıştırın. Bu karışımı yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken konu sirke ve limon suyunu bu karışıma en son eklemeniz olacaktır. Bu sayede mayonez karışımı oldukça lezzetli ve tam kıvamında bir karışım olacaktır. Ağzı geniş temiz ve kuru bir cam kavanoza, yumurta, bitkisel yağ, tuz, karabiber, limon suyunu ekleyin. Kavanozun ağzını kapatıp buzdolabına kaldırın.