Diş macunları birçok aromada ve işlevsellikte üretilmektedirler. Bu kimyasal maddeler aslında dişlerimizi temizlemenin yanı sıra zarar da vermektedirler. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması, ağız sağlığı açısından çok önemli olduğu için diş macunsuz bir temizlik de söz konus değildir. Kullanılan bu kozmetikvari diş macunları bir çok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Ağız ve diş sağlığının bozulması; kalp, böbrek ve romatizma gibi rahatsızlıklara sebep olan macun kullanımını en aza indirmek istiyorsanız sizlerle paylaştığımız diş macunu kürünü evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey içeriğindeki maddeleri tedarik etmek olacak.

Artık dişlerinizi fırçalarken kullandığınız diş macunlarını marketlerden veya kozmetik mağazalarından almak zorunda kalmayacaksınız. Sizlere verdiğimiz çok etkil diş macunu kürü sayesinde dişlerinize zarar vermeden fırçalama işleminizi yapacak ve bu kozmetik ürünlerine daha az para harcamış olacaksınız.

MALZEMELER

45 mg yemek sodası

15 mg ince taneli sofra tuzu

20 mg gliserin (Eczanelerde bulabilirsiniz)

12 damla tadlandırıcı (Nane şekeri ya da tarçın)

1-2 damla su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI 

Tüm malzemeler karıştıktan sonra homojen bir kıvama gelecektir. Bununla birlikte dişlerinize diş macunu sürer gibi kullanım sağlayabilirsiniz.