Evinizde aseton kalmamışşa ve o an ojenizi çıkartmanız gerekiyorsa sakın endişe etmeyin. Evde doğal malzemelerle hazırlayacağınız yöntemler ile artık ojenizi kolaylıkla çıkarabileceksiniz. Asetonun ağır kokusu her zaman sizi ve çevrenizdekileri rahatsız eder. Bu nedenle, sizler için araştırdık ve mucizevi bir yöntem hazırladık. Artık ojenizi aseton kullanmadan çıkarmanız mümkün ve çok basit. Nasıl mı hemen haberimizin detayaına bakabilirsiniz. İşte aseton olmadan oje çıkarma yöntemi…

MALZEMELER

Vazelin

Diş macunu

Diş fırçası yada tırnak fırçası

Limon

Biraz su

UYGULANIŞI VE HAZIRLANIŞI

İlk önce tırnaklarınızı ıslak mendille güzelce bir temizleyin. Daha sonra tırnaklarınızın üstüne ve etrafına vazelin sürün. Ardından, C vitamini deposu bir limonu, bir kahve fincanının içerisine dökün.

Limonu bir kahve fincanının içerisinde dötükten sonra, kullandığınız diş macunundan biraz ilave edin. Hazırladığınız karışımı iyice karıştırdıktan sonra, fırça yardımı ile tırnaklarınızı bu karışımla masaj yapar gibi fırçalayın.

Bu işlemden kısa bir süre tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin, anında söküldüğünü ve tırnaklarınızın ilk günkü gibi tertemiz olduğuna şahit olacaksınız.