Özellikle yaz aylarında denizden çıktıktan sonra ya da aşırı derecede güneşe maruz kalan insanların ciltlerinde, güneş lekeleri oluşur. Bu lekelerden kurtulmak artık göründüğü kadar zor değil. Sizler için araştırdığımız maskelerle güneş lekeleri derdine son verebilirsiniz. İşte evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz güneş lekesi için mucizevi maskesi…

GÜNEŞ LEKESİ İÇİN MUCİZEVİ MASKE TARİFİ

MALZEMELER

2 kaşık yoğurt

1 ya da 2 kaşık karbonat

1 ya da 2 kaşık taze sıkılmış limon suyu

YAPILIŞI

Bir kabın içine boşalttığınız yoğurdun üzerine karbonatı ilave edin ve güzelce karıştırın. Ardından üzerine limon suyunu da ekleyip tekrar karıştırın.

UYGULANIŞI

Öncelikle maskeden bir parça alıp lekenin olduğu bölgeye güzelce uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra maskenin geri kalanını göz çevresini dışarıda tutarak yüzünüzün tamamına masaj yaparak uygulayın Boyun ve göğüs kısmınıza da uygulayabilirsiniz. Uygulama işlemi bittikten sonra 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüze masaj yaparak durulama işlemine geçin. Bu maskeyi haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaştığınız güneş lekeleri problemi için öncelikle bir uzamana danışmanızı öneriyoruz.