Üstüne şiirler, şarkılar yazılar kirpikler, kadınlar için adeta güzelliğin bir sembolü. Eğer kirpikleriniz kısa olduğu için üzülüyorsanız, uzun ve dolgun kirpikler artık hayal değil. Evde kendi hazırlayacağınız serumla kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bunun için birkaç malzeme için aktara uğrayıp, alacağınız birkaç doğal yağ yeterli olacak. 

MALZEMELER

- 1 yemek kaşığı Hint yağı

- 1 yemek kaşığı badem yağı

- 2-3 damla argan yağı

- 2-3 damla Hindistan cevizi yağı

- 2-3 damla üzüm çekirdeği yağı

YAPILIŞI

Bu yağların hepsini temiz cam bir şişede karıştırın, yağlar karışana kadar iyice çalkalayın.

KULLANIMI

Her akşam temiz bir kirpik fırçasıyla kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürün. Fazlalıkları kirpik diplerinize yedirin. Sabahları yüzünüzü yıkarken kirpik ve kaşlarınızdaki kalıntıları yıkayın.

Yoğun kirpikler elde etmek istiyorsanız, maskaranın kirpik diplerinde yoğun olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle de maskarayı kirpik diplerinden başlayarak sürmeniz daha faydalı olacaktır.

Eğer kirpiklerinizi dipten uca sürerken zorlanıyorsanız, bir kağıt havludan yardım alabilirsiniz. Havlu kağıt parçasını kirpik dibinize koyduktan sonra maskarayı dipten başlayarak yoğun bir şekilde sürebilirsiniz.

Kirpiklerinizi zik zak şekilde boyarsanız, çok değişik ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle renkli maskara kullanmayı planlıyorsanız, renk eşitliği için zik zak uygulama yapmanız gerekmektedir. Kirpiklerinize, maskarayı zik zak yönde tutarak sürüp, farkı görebilirsiniz.