Kozmetik ürünlere para verme derdini ortadan kaldırıyoruz! Kimyasal dudak parlatıcılarına tonlarca para harcamaktan sıkıldıysanız, hazırladığımız tarifimiz tam size göre... 

DUDAK PARLATICISI TARİFİ

MALZEMELER

1 çorba kaşığı erimiş vazelin

Yarım çorba kaşığı Gliserin

Yarım tatlı kaşığı karabiber yağı

1 çay kaşığı Aloevera yağı

1 çay kaşığı istediğiniz renkte gıda boyası

1 çay kaşığı Vanilya

YAPILIŞI

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı, dilediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Karışım bitene kadar buz dolabında saklamaya mutlaka özen göstermelisiniz.

TARİF 2

EVDE RUJ NASIL YAPILIR?

Evde ruj yapımına başlamadan önce ihtiyacı olan malzemelerin listesini verelim. Tüm bu malzemeler evinizde mutlaka var olan malzemelerdir.

MALZEMELER

Bir adet dudak nemlendiricisi

Kapaklı bir kap

Göz farı

Karıştırma kabı

Saç kurutma makinesi

HAZIRLANIŞI

İlk önce karıştırma kabının içine nemlendiricinizi ekleyin. Saç kurutma makinesi ile karıştırma kabının içine koyduğunuz nemlendiriciyi eritin ve bu işlemi yaparken karıştırmaya devam edin. Mutlaka tamamen erimiş olmasına özen gösterin. Hangi ruj tonunu elde etmek istiyorsanız o renk far ekleyin.

Asıl dikkat etmeniz gereken nokta, farı kırarak dökmeyin, toz olarak dökün. İstediğiniz rengi elde ettiyseniz far dökme işlemine son verebilirsiniz. Daha sonra nemlendirici ve farı güzelce karıştırın.

Sonra yine saç kurutma makinesi ile ısıtmaya devam edin. Ruju dökmek için hazırladığınız kabın içine koyun ve soğumaya bırakın.

Güzel günler dileğiyle...