Kadınlar için göz makyajında en önemli yer muhakkak gözlerdir. Gözleri ön plana çıkarmak ve etkileyici bakışlar atmak için birçok yolu denerler. Makyajın en zor kısmının ise gözler olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Etkileyici görünmek için göz makyajınızda dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır.

Orta ve koyu tonları beraber uygulayın. Öncelikle, koyu renkli göz farını kirpiğinizin üstüne, orta tonlu göz farını ise göz kapağına, açık rengi ise kaşınızın alt kısmına uygulayın. Tonların birleştiği yerde fırça yardımıyla aradakı farkı yok edebilirsiniz.

Amacınız gözleri ön plana çıkarmak ise, gözlerinizin sonuna ve başlangıcına az miktarda açık renkli göz farından yararlanabilirsiniz. Böylelikle gözleriniz daha canlı görünecek, hem de parlamasına yardımcı olacaktır.

Kara ve iri göz efekti yaratmak istiyorsanız alt ve üst kirpiklerinizin dibine ince bir şekilde koyu tonlarda göz farı sürün, daha sonra fırça ile göz farını yayın.

Kirpiklerinize maskara sürerken göz farını bozmamaya dikkat edin. Bunun için kipriklerinizi tarakla taradıktan sonra düzgün bir şekilde maskara çekerseniz, birbirine yapışmasının önüne geçebilirsiniz.