Yaz aylarını hem güzel hem de rahatlıktan ödün vermeden geçirmek isteyenler için bu yıl yine kısa saçlar moda. 2018 Kısa saç modelleri arasında senenin trend kısa saç modelleri göz kamaştırıyor!Saçlarınızı kestirmek istiyor ama hangi modeli seçeceğiniz konusunda kararsız mı kaldınız? 

Sizde bir değişiklik yapıp saçlarınızı kestirmek istiyor ama yakışıp yakışmama korkusu ile bu kararınızdan vaz mı geçiyorsunuz? Sizler için bu sene rahatlıkla kullanabileceğiniz kısa saç modellerini derledik.

2018 KISA SAÇ MODELLERİ

Arkaları kısa ve kabarık önlere doğru ise simetrik bir şekilde uzayan saç kesimi modelidir. Saçlar çoğunlukla kulak hizasında ya da biraz daha aşağıdan kesilir. İnce ve uzun yüzlü kişiler için tavsiye edilen saç modelidir. Yuvarlak yüzlü kişiler için de uygulanabilir fakat saçı biraz daha uzun bırakmak gerekir.

Bob saç kesimini en iyi gösteren saçlar düz ve hafif dalgalı saçlardır. Her türlü saç rengi ile de uyumlu olan bob saç kesimi, kullanım açısından oldukça rahattır. Son zamanlarda ince telli saçlarda kâkül ile de kullanılan saç kesimi oldukça moda.

PİXİE KESİM

Yanların genellikle makineye vurulması ile kısaltılan ya da olabilecek en kısa hale getirilen saç kesimidir. Erkek saç kesimine benzemesi yüzünden saçın üst kısımları ve ön bölgesi uzun ve yoğun bırakılarak kadınsı bir görünüm sağlanır. Pixie saç kesimine ultra kısa saç kesimi de denilebilir.

Bu saç kesimi küçük yüzlü ve elmacık kemikleri olan kişiler için ideal bir kesimdir. Çok fazla uğraştırmadan canlı bir görünüme sahip olan bu kesim, her türlü saç rengi ile de uyumludur.

KÜT SAÇ KESİM

LOB SAÇ KESİM

Lop saç kesimi, bob saç kesiminin uzun hali olarak “Long bob” diye geçer. Enseden kabarık olarak da kesilebilir, asimetrik olarak da kesilebilir. Ne kısa ne uzun olan bu saç modelinin tercih edilme sebebi boynu olduğundan uzun göstermesidir. 

Saçlarının hacimsiz olduğundan şikayetçi olanların tercih edebileceği bu model dalgalı kesimi ile saçları olduğundan daha hacimli gösterecektir. Ve dalgaları uzun saçlarda olduğu gibi hemen düşmeyecek, lob kesimli saçı dalgalandırmak diğerlerine göre daha az vaktinizi alacaktır.

Sizde bu saç modellerinden kendinize yakışanı seçip hem 2018 Kısa saç modelleri trendine ayak uydurun hem de ufak bir değişiklik havanızı değiştirin.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın