Farklı renk tonlarına sahip bir far alın. İlk önce göz kapağınıza hafif bir fondöten sürün. Bu makyajınızın kalıcılığını artırır. Göz kapağınızın kirpik diplerine içten dışa doğru incelen bir şekilde likit göz kalemi uygulayın. Alt kirpik diplerinize de aynı uygulamayı yapın.

GÜZEL BAKIŞLAR İÇİN NE YAPILMALI?

Bakışlarınızda puslu bir görünüm elde etmeniz ve güzel bakışlara sahip olmanız için kolaylıkla uygulayabileceğiniz göz makyajı stillerini sizlerle paylaşıyoruz.

GÜZEL BAKIŞLAR İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI

Farklı renk tonlarına sahip bir far alın. İlk önce göz kapağınıza hafif bir fondöten sürün. Bu makyajınızın kalıcılığını artırır. Göz kapağınızın kirpik diplerine içten dışa doğru incelen bir şekilde likit göz kalemi uygulayın. Alt kirpik diplerinize de aynı uygulamayı yapın. Likit göz kaleminiz kurumadan gözlerinizi kırpıştırmayın. Koyu farınızı göz kapağınıza uygulayın. Far kutunuzdaki en hafif farı kaş kemiklerinize kadar hafifçe uygulayın.

Yine açık ton göz farınızı çok hafif bir şekilde, çok dipten olmayacak şekilde, kaş birim noktanıza kadar dışa doğru uygulayın. Bu gözlerinizin daha büyük görünmesini ve gözaltı morlukların kapanmasını sağlar. En koyu far rengini liner olarak kirpik diplerinize uygulayın. Parmağınızla ya da pamuklu çubukla başlangıçtan ortasına kadar çizgiyi hafifçe dağıtın. Ekstra hacimli, kıvrık kirpikler için, kirpiklerinize bulabildiğiniz en yoğun ve koyu göz maskarası uygulayın.

BUĞULU GÖZ MAKYAJI

Son yıllarda çok moda olan buğulu göz makyajı uygulamasını yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

1. Öncelikle göz kapaklarınıza primer sürün ve gözlerinizi makyaja hazırlayın.

2. Göz kapağınızın tamamına nötr renkli bir göz farı sürün.

3. Üst kirpiklerinizin diplerine istediğiniz renkte göz kalemi çekin ve çizginin orta kısmını biraz daha kalın tutun.

4. Aynı uygulamayı alt kirpik diplerinize de yapın. Daha sonra sürdüğünüz göz kalemini bir pamuk ya da parmağınız yardımıyla yayarak buğulu bir görünüm elde edin.

5. Göz kapaklarınızın dış köşelerine ve kaş kemiğinizin altına baştanbaşa koyu renkli bir far uygulayın. Fırça yardımıyla yapılan uygulama daha düzgün bir görüntü verecektir.

6. Farınızı sürdükten sonra bir fırça yardımıyla dağıtın.

7. Daha etkileyici bir görünüm için göz kapaklarınızın ortasına ve göz pınarlarınıza pırıltılı göz farı ile bir nokta koyun ve parmağınızla hafifçe dağıtın.

8. Etkileyici buğulu göz makyajınızı tamamlamak için 2 kat rimel sürün ve mükemmel bir görünümün tadını çıkarın.