Tartışmasız hemen hemen herkesin en büyük arzusu yaş almamak ve her daim genç görünebilmek olmaktadır. Peki bu uğurda neler yapılması gerektiğini biliyor muydunuz? Önce beslenmeyle başlayalım. Hayatınızdan suyu, sebzeyi ve meyveyi eksik etmeyin. Cildinizi nemlendirin ve güneş ışığından koruyun. Hiç alternatifi yok, kesinlikle sigarayı terk edin. Spor, sabit kiloda kalma ve stresden uzak bir yaşam tarzı şart. Tüm bunları yaptıktan sonra medikal ve estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.

GENÇ GÖRÜNMENİZE YARDIMCI OLACAK BAKIM ÖNERİLERİ

YAŞLI GÖRÜNMENİZE SEBEP OLAN YÜZ KUSURLARI

Yüzümüzdeki yaşlı gösteren kusurları sıralayan uzmanlar, ince çizgiler, gıdık ve boyun bölgesinin yaşı en fazla belli eden alanlar olduğunu söylüyor ve ekliyor: “ Hindi boynu olarak da tanımlanan sarkmış, kırışmış gıdık ve boyun bölgesi, yüz güzelliğinize gölge düşüren ve sizi olduğunuzdan çok daha fazla yaşlı gösteren alanlardır. Yine ince çizgilerle başlayıp, giderek derinleşen kaz ayakları, dudak üstü ve alın çizgileri, form kayıplarını belli ederler. 

SAÇLARIN BAKIMI OLDUKÇA ÖNEMLİ!

Saçların gür ve parlak görünümünün de yaş ve genç görünme üzerinde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki bu uğurda saçlarına saç ekimi operasyonları yapan birçok insan bulunmaktadır. Sizde saçlarınıza yeteri kadar bakım yaptıktan sonra istediğiniz o sağlıklı görünüme kavuşabilirsiniz.

DUDAKLARIN PARLAK VE DİRİ GÖRÜNMESİ ŞART!

Dudaklar cildimizde en hassas bölgelerden bir olduğu için sürekli nemlenmesi ve güneşten korunması gerekmektedir. Bu sebeple dudakların bakımı yapıldıktan sonra mutlaka parlak  bir görünüm veren ürünlerin dudağa uygulanması hem daha canlı hem de daha sağlıklı görünmenize oldukça yardımcı olacaktır.