Artık birçok kişi sabun yerine duş jeli kullanmayı tercih ediyor. Fakat duş jeli kullanımında bilinmeyen yanlışlar var. Duş jelinin sabundan fazla tercih edilmesinin sebebi hoş kokusu, rahatlatıcı etkisi ve cildin nem oranını korumasıdır.Peki, duş jeli nasıl kullanılır? İşte detaylar haberimizde...

DUŞ JELİ NASIL KULLANILIR?

Cildi nemlendirme, sivilcelere ve cilt lekelerine fayda sağlama ve daha birçok amaç için üretilmiş duş jelleri vardır. Duş jeli nasıl kullanılır doğru yöntemini bilmeniz gerekir. Öncelikle kokusu kadar cilt tipinize uygun bir duş jeli seçmelisiniz. Banyo yaparken bir miktar duş jelini lifinize dökerek vücudunuzda köpürtün birkaç dakika sonra vücudunuzu durulayın. Duş jelinden iyi verim alabilmek için özellikle koltuk altı gibi bölgelerde yoğun kullanın. Ayrıca duş jelinin kokusunun teninizde kalmasını istiyorsanız öyle çok fazla durulamanız gerekmiyor. Hafifçe vücudunuza su tutarak köpüğün gitmesini sağlamanız yeterli olacaktır. Duş jeli kullanımı çok kolay aslında duş sırasında vücudunuzu köpürterek birkaç dakika sonrasında durulamak yeterlidir.

DUŞ JELİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

Duş jelini her banyoda abartmadan kullanmak gerekiyor. Hoş kokusu dolayısıyla life çok fazla miktarda dökerek kullanmakta sağlığınız açısından hiç iyi değil. Bir miktar köpürecek kadar dökmeniz gayet yeterli olacaktır. Duş jeli doğru şekilde kullanıldığında vücuttaki yağ, ölü deri ve kiri arındıracaktır. Ayrıca duş jeli içeriğindeki PH değerinden dolayı sabuna göre cildinizi kurutmadan temizleme olanağı sağlamaktadır. Duş jeli seçiminizde sis (sodium laurly sulfate) ve sies (sodium laureth ether sulfate) gibi sülfatlı maddeler içermeyen jelleri seçmeye özen gösterin. Çünkü bu maddeleri içeren duş jelleri hem sizin sağlığınız açısından hem de çevre açısından zararlı maddelerdir. Duş jelinizin içerisinde e ve b vitamini içeren maddelerin olmasına özen gösterin. Özellikle duş jeli seçiminizde ucuz olan ürünlerden kaçının. Kaliteli bir duş jeli seçimi yaparak hem cildinizi koruyun, hem vücudunuzun güzel kokmasını sağlayın hem de duş jellerinin rahatlatıcı etkisinden faydalanın.


Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın