24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Dumanlı Göz Makyajının İpuçları

Buğulu göz makyajı uygulaması en zor makyajlardan biridir. Zoru başarmak için bir kaç ipucuna ihtiyacınız olacak...

Dumanlı Göz Makyajının İpuçları

Mükemmel bir buğulu göz makyajı yapmak her kadının yapabileceği bir iş değildir. Özellikle düğün dönemlerinde, buğulu göz makyajı fotoğraflarına bakıp iç geçirmeyi artık bırakabilirsiniz. Çünkü artık siz de bu makyajı uygulayabileceksiniz. Şimdi sizlere buğulu göz makyajının püf noktalarını anlatacağız. Emin olun bu makyajı öğrendikten sonra makyaj yapmak sizin için artık çocuk oyuncağı olacak.

GÖZ BAZI

Nasıl fondöten uygulamadan önce makyaj bazı uyguluyorsak, göz makyajı için de baz kullanmalısınız. Böylece göz çevrene süreceğin far daha kolay karıştıralacak ve gözünde uzun süre kalıcı olacaktır. Göz bazının başka bir önemli özelliği ise buğulu göz makyajını yaptıktan sonra göz farının katlanma çizgisine dolmayacak olmasıdır.

TOZ FARLAR

Buğulu göz makyajı yapmak için birden fazla farı birbirine karıştırmanız gerekebilir. Bu işlem krem farlarla zor olabiliyor. Bu nedenle toz farlarla buğulu göz makyajına başlamalısınız.

FARIN İYİCE KARIŞTIRILMASI

Buğulu göz makyajının püf noktası farınızı iyice karıştırmaktan geçiyor. Göz kapağına uyguladığın bütün farları far fırçanla iyice karıştır. Birbirine karışmamış, çizgi şeklindeki farlar çok yapay görünecektir.

ALT KİRPİK DİPLERİMİZ

Göz makyajında bütünlük arıyorsan, alt kirpik dibine de far uygulamalısınız. Üst göz kapağına uyguladığınız tonların en koyusunu, alt kirpik dibine ince bir şerit halinde uygula ve fırçayla dağıtmanız gerekmektedir.

KAPATICI 

Göz makyajı yaparken en sık yapılan hatalardan birisi, kapatıyıcı önce uygulamaktır. Fakat buğulu göz makyajı gibi toz çıkaran uygulamalarda, kapatıcıyı en son uygulamalısınız. Çünkü farınızı sürerken göz altına far bulaşabilir, far tozları dökülebilir. Makyajınızı bitirdikten sonra göz altınızı süpürüp kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri