Öncelik olarak temel aksesuarlardan biri olan yakkabı seçimi çok önemlidir. Özellikle gelinliğinizin hangi beyaz tonu olduğuna göre değişmesi gereken ayakkabı renk seçimlerinde de gelinlik tonuna en uygun ayakkabı seçilmelidir. Özellikle rahatlığın ön planda olduğu ayakkabı tercihi yapmanız sizi en güzel gününüzde daha enerjik ve mutlu gösterecektir. Bu durum fotoğraflarınıza ve en özel gecenize de yansıyacaktır.

Gelinlik tercihinizin bir diğer tamamlayıcısı da duvak seçimleridir. Özellikle duvak seçimlerinizi gelinlikle aynı tonda ve aynı dokuda yaptırmanız gelikle duvağınızın bir uyum içerisinde görünmesine yardımcı olacaktır. Gelinliğinizin içerisinde danteller varsa duvağınızda da dantel detaylarının yer alması bir bütünlük sağlamakla beraber göz alıcı görünmenize de yardımcı olacaktır.

Takıları koyduğunuz çantanın da gelinliğinizle aynı kumaştan olması bir bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır. Özellike gelinliğin deforme olmaması için kullanılan takı çantaları düğün gününde fazlasıyla ilgi çekmektedir.

Tüm bunların yanında gelin tacı ve gelinin taktığı mücevherlerin de büyük önemi vardır. Gelinliğin içerisinde gold detaylar varsa tacınızı ve takılarınızı gold renginden yana kullanmanız yine bu bütünlüğü kolayca yakalamanızı sağlayacaktır.