Evliliğiniz yakında daha fazla beklemeden cilt bakımınıza başlamanız gerekiyor. En az 6 ay öncesinden cilt bakımına başlamaya özen gösterin. Her şeyden önce gelen ve en basit yolu bol su içmektir. Toksinlerden arınmak ve gerekli ışıltıya kavuşmanız için en etkili ve ucuz yol budur.

Eğer cildinizde genellikle de dekolte bölgenizde sivilce gibi problemler oluştuysa bir dermatoloğa başvurmalısınız. Cilt temizliği gözeneklerinizin temizlenmesini ve siyah noktalarınızın azalmasını sağlayacaktır. Peeling uygulaması yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Peelinginizi seçerken cilt yapınıza dikkat edin.

Cilde düzenli olarak peeling yaparsanız ölü hücre sıkıntısından kısa sürede kurtulacaksınız. En kısa zamanda bir vücut fırçası edinerek her sabah bununla vücudunuzu fırçalamalısınız. Bu fırçalama sayesinde ölü hücrelerden kurtulabilir, kan dolaşımınızı hızlandırarak selülitlerinizlere de elveda diyebilirsiniz.

Bu dönemi kolay atlatmak istiyorsanız ilk başta cildinizi temiz tutmalısınız. Cilt bakımınız için kullanacağınız temizlik ürününü seçerken dikkat etmelisiniz. Daha önce denemediğiniz bir ürünü kullanmanızı pek önermiyoruz.