Kadınların en büyük tutkularından bir tanesi olan rujlar her renkten ve yapıdan olanlar olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Sürümü ve uygulanış tarzı da kendisi kadar büyük önem taşıyan bu rujların mükemmel sürülebilmesi adına bazı püf noktalarını da uygulamak şart! İşte bu uygulamayı mükemmel yapabilmek adına ipuçlarımız;

1. Dudaklarınızı iyice nemlendirdikten sonra uygulayacağınız ruj hem dudak çizgilerinize dolmasını engelleyecek hem de dudaklarınızda kusursuz bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

2. Ruj sürerken fazla ürün kullandığınızı düşünüyorsanız ruju ilk önce dudaklarınızın ortasına ardından dudak kenarlarınıza uygulamanız gerekmektedir.

3. Dudak yapınızın küçük olduğunu düşünüyorsunız dudaklarınızı dolgun göstermek amacıyla tüm dudağınıza koyu bir ruj sürdükten sonra orta kısmına açık tonlarda bir renk ruj sürerek bu dolgun görünümü yaratabilirsiniz.

4. Dudağınızdaki rujun mat bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız dudağınıza bir kağıt mendil yapıştırıp üzerine transparan uygulaması yaparsanız dudaklarınız daha mat görünecektir.

5. Dudaklarınızı nemlendirmek amacıyla vazelin de kullanabilirsiniz.

6. Dudak kalemi renginizi daha nude tonlarda tercih ederseniz daha az hata yapma şansınız olmaktadır.

7. Dudak kaleminizin ucunun her zaman açık olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

8. Farklı renklerdeki rujları birbirine karıştırarak ayrı tonlarda rujlar elde edebilirsiniz.

9. Dudaklarınızda ombre etkisi yaratarak dudaklarınızı eskisnden daha küçük veya büyük gösterebilirsiniz.

10. Ombre etkisinden farklı olarak dudaklarınızın ortasına süreceğiniz bir parlatıcı yardımıyla da bu etkiyi yaratabilirsiniz.