Dudaklar yüzümüzn en önemli bölgesinde olmasının yanı sıra dış unsurlardan oldukça etkilenen bölgelerimizden olmaktadır. Bu güzellik çabalarının yanında mimiklerimizin toplandığı yer de dudaklar. Gözler gibi derin bir bakış atalım diyemiyorsun ki, gülsen mimik ağlasan mimik. İşte bu gülmelerin, ağlamaların akabinde oluşan, mimiklerimizin mirası olarak kalacak çizgiler oluşmaya başlıyor dudaklarımızın çevresinde. Özellikle dudak üstlerinde oluşan dikine çizgiler var ki, en sevilmeyeni. Öyle ki, kadınlar için güzelliğini gölgeleyen o kocaman estetik sorunlardan biri.

Sigaranın içindeki o zehirli maddeler dudağınızın üstünde o büzüştürdüğünüzde oluşan çizgilerin arasına doluyor ve sinsice o çizgileri kalıcı hale getirmek için çalışıyor. Sigara cildinizin kurumasına sebep olacaktır. Kendinziden bu kadar kolay vazgeçmeyin. Vücudunuzun ihtiyacı olanları ona mutlaka verin.

Elbette kremler, nemlendiriciler görsel güzelliğiniz için çözüm olacaktır. Ancak en önemlisi cilt salığımız için sağlıklı beslenmek ve bol su tüketmek. Gün içerisinde düzenli olarak su tüketimi yapmak ve vücudumuzun ihtiyacı olanı kadarını temin edebilmesi cilt sağlığımız için de büyük önem taşımaktadır.