Dudak Kontürünün Avantajları

Dudak kontürü son zamanlarda oldukça popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, dudak kontürünün avantajlarını bizlerle paylaştı.

Dudak Kontürünün Avantajları

Dudak Kontürü

Dudak kontürü son zamanlarda oldukça popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, dudak kontürünün avantajlarını bizlerle paylaştı. İşte detaylar...

Canlı Bir Görünüm Verir

Yaş ilerledikçe dudak, eski rengini yitirerek daha solgun bir görünüme kavuşur. Kan akışının azalması ve hücre yenilenme hızının düşmesiyle dudaklar, kırmızı/pembe görünümünü kaybeder. Zamanın dışında kansızlık, vitaminsizlik, hormonal durumlar da dudak renginin kaybolmasına sebep olabilir. Bu noktada devreye giren dudak kontürü, dudak içini renklendirir ve istenilen canlılığı verir.

Estetik Olmadan Dolgun Dudaklar Sağlar

Doğuştan ince dudaklara sahip olabilirsiniz ya da yaş aldıkça azalan kolajenler sebebiyle dudaklar dolgunluğunu kaybedebilir. Artık bunlar bir sorun olmaktan çıkıyor. Birçok insan dolgu gibi estetik işlemlere başvurmaktan çekiniyor. Tam da bu noktada dudak kontürü devreye giriyor. Tamamen doğal boyalarla yapılan dudak kontürü, dudak hattını belirginleştirerek, dolgunluk sağlıyor.

Zamandan Tasarruf Sağlar

Özellikle alışan kadınlar için tam birkurtarıcı olan dudak kontürü, zamandan tasarruf sağlar. Dudak makyajına harcanacak zamanın önüne geçer.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR