Özel bir dolgu firmasının 2017 yılında yaptığı bir araştırmaya göre medikal estetik hekimlerine en yüksek başvuru dudak dolgusu için olmuş. Dolgun dudaklar her kadının istediği özellik hatta bazı erkekler için bile durum böyle. Dolgun dudak ile yapay dudak arasında çok kalın bir çizgi var. Bazen hastaların ekstra istekleri bazen de uygulayıcının tecrübesizliği ile maalesef doğallıktan çok uzakta görüntü ortaya çıkıyor.

İşte dudak dolgusu hakkında bilmeniz gereken 4 önemli bilgi;

1-DUDAĞINIZIN İLK ŞEKLİ

Dudak dolgusunun nihai sonucunu çizen şey kişinin ilk dudak volümü ve şeklidir. Mesela üst dudağında hiç volüm olmayan biri Angelina Jolie dudağına sahip olmasını istemesi hem hasta açısından hem
de uygulayıcı açısından iyi sonuç vermeyecektir.

2- SABIR

Dudak dokusunun genişleme kapasitesi oldukça sınırlıdır. Dokunun genişlemesine fırsat vererek büyütme işlemi adım adım gerçekleştirilmelidir.

3-SÜRE

Hastalar dudak dolgusunu ne kadar çok isteseler de süresi ile ilgili her zaman bir tatminsizlik yaşanmakta. Dolgu uygulamalarında genel prensip mevcut. Hareketli yerde bulunan dokular hızlı erir. Dudak bölgesi yüz bölgesinin en hareketli yeridir ve sürekli yediğimiz içtiğimiz şeylerden ötürü sıcağa maruz kalan bir kısımdır. Bu nedenle da çabuk metabolize olur. Yani erir. Yaklaşık bir süre vermek gerekirse 6 ay-9 ay gibi bir süre verilebilir.

4-BEĞENMEZSEM NE OLACAK?

Hyaluronik asitler ile çalışmanın en eğlenceli kısmı hem hasta hem hekim için geri
çevrilebilir olmasıdır. Uygulama her ne kadar güzel olsa da bazen kişilerin gözleri yeni şekline alışmayabilir. Bu halde dolgunun bir eriticisi olduğu bilinmesi hasta açısından iç rahatlatıcı bir özelliktir.