21 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Dolgun Dudaklara Sahip Olabilmek İçin Dudak Egzersiz Hareketleri!

Her kadın dolgun ve göz alıcı dudaklara sahip olmak ister. Bu görünüme kavuşabilmek adına bazı kadınlar estetik müdahalelere başvursa da kimi kadınlar da makyaj tekniklerine başvurmaktadır. Oysaki bu görünüme kavuşmak dudak egzersizleriyle artık mümkün.

Dolgun Dudaklara Sahip Olabilmek İçin Dudak Egzersiz Hareketleri!

Mümkün olduğunca gülebilmek ve gülerken de dudak kenarlarınızı yukarı kaldırmak önemlidir. Bir diğer yöntem ise ağzınızı havayla doldurarak sağa ve sola ağzınızın içerisindeki havayı hareket ettirmek olmalıdır. Bu yöntemle dudaklarınıza baskı uygulayarak kan akışını hızlandırabilirsiniz. Tekerelemeler diksiyonumuzu düzelttiği gibi aynı zamanda da dudaklarımızı da dolgunlaştırmaktadır. Örneğin 'Bir tavuk bir yumurta' tekerlemesini sık sık ve günde belirli saat aralıklarında 20 kere tekrarladığınızda dudak kaslarınızın çalışarak dolgunlaştığını hissedebileceksiniz.

Dudaklarınızı dişlerinizin üzerinden açarak ve kapayarak hareket ettirdiğinizde de aynı sonuca ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Ağzınızı kapayığ dudaklarınızı büzdüğünüzde de kan akışını hızlandırdığınız için bu şekilde tekrar ettirerek egzersizleri devam ettirmek dudaklarınızda dolgun hissiyatını hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Gülerken elmacık kemiklerinizin çalışmasını engelleyerek sadece dudaklarınızla güldüğünüz takdirde dudak kaslarınızı çaıştırarak daha dolgun dudaklara sahip olabiliyorsunuz.

Sarkık yanaklara sahipseniz ve hem yanaklarınız kalkık dursun hem de dudaklarınıza dolgunluk katsın istiyorsanız da yapmanı gereken şey 'o' ve 'a' harflerini sırasıyla ard arda 30 defa tekrarlayarak egzersiz hareketleriyle buradaki kasları çalıştırmak olacaktır.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri