Bebeğinizi çok şükür sağlıklı bir şekilde kucağınıza aldınız. Besleyip büyütüyorsunuz en güzel şekilde. Peki doğumdan sonra geride kalan göbeği toparlayabildiniz mi?

Öncelikle hala bebeğinizi emzirdiğinizden ve her bünyenin tepkisi başka olacağından mutlaka doktorunuza danışmayı ertelemeyin. Bu kür elbette evde tükettiğimiz yiyeceklerden meydana geliyorr. Ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın tabii.
Uyarılarımı verdiğime göre şimdi kür tarifine geçebilirim.

MALZEMELER

- 1 demet maydanoz
- 4 lahana yaprağı
- 1 limon
- Yarım litre su

YAPILIŞI

Yarım litre suyu tencereye doldurun ve kaynaması için ocağa bırakın. Kaynayan suyun içine önce lahana yapraklarını atın. Lahana yaprakları 3 - 5 dakika kadar beklettikten sonra maydanozları da ekleyin. 2- 3 dakika kadar da maydanozlar için bekleyin ve tencereyi ocaktan alın.

Kürünüzü soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra içine 1 limonun suyunu ekleyin ve suyunu süzün. Karışımı üçe bölün ve gün içinde tüketin.

UYARI

Aç ya da tok karına kürü tüketebilirsiniz. Bir sonraki günün kürünü önceden hazırlamayın, her gün taze taze tüketin. Verdiğimiz malzemeler dışında ek bir şeyler daha eklemeyin. Bu kürü sadece 3 hafta ve haftada 2 veya 3 kez tüketin.

Ve özellikle tekrar hatırlatmak istiyorum; herhangi bir durumda ve hatta öncesinde doktora danışmayı ihmal etmeyin.