Doğru Sütyen Tercihi Nasıl Yapılır?

Kadın vücudunun en çekici yeri göğüslerdir. Göğüslere estetik bir bütünlük veren ise sütyendir. Peki sütyen nedir? Sütyen tercihinde yapılması gerekenler nedir?

Doğru Sütyen Tercihi Nasıl Yapılır?

Kadın vücudunun en çekici yeri göğüslerdir. Göğüslere estetik bir bütünlük veren ise sütyendir. Peki sütyen nedir? Sütyen tercihinde yapılması gerekenler nedir? İşte yanıtlar...

Sütyen Nedir?

Sütyen, ğöğüsleri örtmek, desteklemek, kaldırmak, forma sokmak için, dik ve dolgun göstermek, estetik ve konforlu bir şekilde taşıyabilmek amacı ile dünyanın her yerinde üst vücut parçası olarak en çok kullanılan iç çamaşırıdır.

Sütyen Tercihinde Yapılmaması Gerekenler

- Küçük göğüslerin daha estetik bir görünüme kavuşması ve olduğundan daha büyük görünmesi için kendi bedeninize uygun sütyenden daha büyük beden sütyen tercih etmeniz ve yine dekolte bölgenizin daha çekici görünmesi için kendi sütyen numaranızdan daha küçük sütyen seçmeniz oldukça zararlıdır.

- Büyük beden tercih edildiğinde sütyen ve göğüs arasında boşluk oluşur. Küçük beden seçimi yapıldığında da göğüslerinizi, sırtınızı ve yan bölgelerdeki cildi sıkıştırır. Sütyen seçimini yaparken estetik görünümden ziyade sağlığınızı da ön planda tutmanız yararlı olacaktır.

- Sütyen bedenlerinin yanında bulunan A, B, C ve D harfleri, sütyenin sırt ölçünüze uygun olması, göğüs kafesinize sıkmadan oturması, balenlerin göğsünüze batmaması, askılarının omuzlarınızda kızarıklıklar oluşturmaması ve göğüs ile sütyen arasında boşluk olmamasını sağlamak amacıyla oluşturulan kategorilerdir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak satın alacağınız bir sütyen, ileride sağlık ile ilgili yaşanabilecek olumsuz sonuçların önüne geçecektir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR