Kadınların en önemli rutinleri haline gelen makyaj uygulamaları geçen günün ardından cildimizi makyaj izleriyle başbaşa bırakıyor. Saatler harcayarak yaptığımız o güzelim makyajı çıkarırken yanlış ürün kullanımdan dolayı cildimi tahriş ettiğimiz çok olmuştur. Ya cildimiz nefes almaz ya sivilceler hücum eder ya da o bildiğiniz cilt artık eskisi gibi olmamaktadır.

MAKYAJ TEMİZLEME SULARININ ÖNEMİ

Hassas ciltlerin bir pamuk yardımıyla uygulayabildikleri bu temizleme suları makyajın temizlenebilmesi açısından oldukça önemlidir. Özellikle yağ içeren makyaj temizleme sularının gözlere uygulanan rimellerin çözünüp çıkabilmesi adına oldukça faydası bulunmaktadır. Suda erimeyen makyaj malzemelerini ve waterproof özelliği taşıyan ürünleri oldukça iyi temizleyebilmektedir.

CİLDİ KURU OLAN KADINLAR DİKKAT!

Krem şeklinde olan makyaj temizleme suları da özellikle cilt tipi kuru olan kadınlar için oldukça faydalıdır. Özellikle makyajın iyice temizlenebilmesi adına oldukça etkili krem ürünlerin kullanılması cilde hem yarar sağlayacak hem de cilt kuruluğunun giderilmesine yardımcı olacaktır. Dudaklara uygulanılan mat rujların giderilmesinde de oldukça işe yarayan bu ürünler hem cildi besler hem de makyajın ciltten kalıntı bırakmadan tamamen çıkmasını sağlar.