Makyajın en önemli unsurlarından bir tanesi kusurların tamamen kapatıldığından emin olmaktır. Özellikle göz altlarınızda veya cildinizde renk sorunları yaşıyorsanız bu tür durumlarda kapatıcı kullanımı da büyük rol oynamaktadır. Göz çevresi yüzümüzdeki en hassas noktadır. Doğru ürünler kullanılmadığı takdirde birçok olumsuzluğa sebebiyet vereceğinden göz çevresi için kullanacağınız ürünleri seçerken çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. 

GÖZ ALTI KAPATICISI NASIL SEÇİLMELİDİR?

Özellikle göz çevrenizin pütür pütür bir görünüme uğramasını istemiyorsanız alacağınız kapatıcının kalitesine ve içeriğine odaklanmanız oldukça önemli. Burada önemli olan bir ürüne çok para vermekten ziyade cilt tipinize en uygun ürünü seçmek olmalıdır. Hassas ve kuru bir cilt yapısına sahipseniz kuru özellikteki çok ucuz bir kapatıcı sizde arzu etmediğiniz bir tahribata neden olabilir.

KALEM KAPATICILAR

Eğer makyaj için teferruatlı bir zaman harcamıyorsanız kalem kapatıcılar tam size göre. Balmumu bazlı olan kalem kapatıcılar yoğun bir görünüme sahiptirler.

LİKİT KAPATICILAR

Göz çevrenizde kaz ayalarınız ile başınız dertte ise sizin için en uygun seçenek likit kapatıcılar olacaktır. Hem uygulanması kolay hem de ipeksi yapılarıyla topaklanma ihtimalleri yok denecek kadar azdır.

STİCK KAPATICILAR

Göz altlarınızdaki morluklar kâbusunuz haline gelmiş ise stick kapatıcılar sizin imdadınıza yetişebilecek bir ürün olma özelliğine sahiptir. Özellikle kuru cilt tiplerinde tercih edilmesi önerilen stick kapatıcılar makyaj için vakit ayıran kişilerce kullanılmalıdır.

FIRÇALI KAPATICILAR

Uygulama kolaylığı ile dikkati çeken fırçalı kapatıcılar problemli bir cilde sahip değilseniz sizin için en uygun seçenek olacaktır.

KREM KAPATICILAR

Çizgilere dolmayan krem kapatıcılar fırça ile sürebildiği için tamamen bir tercih meselesidir. Aynı zamanda ipeksi bir görünüme de sahiptirler.