Fondöten seçimi makyajın demirbaşıdır. Kendinize uygun bir fondötenlemükemmel görünürken, renk ve doku olarak kendinize uygun olmayan bir fondötenle güzelliğinize gölge düşürebilirsiniz. Peki, hangi fondöten size uygun? Buna nasıl karar vermelisiniz?

FONDÖTENİ KOLUNUZDA DENEMEYİN

Fondöten seçerken yapılan ilk hata fondöteni kol içine sürerek denemektir. Cilt tonunuza uygun fondöten seçmek için yüzünüzle boynunuzun birleştiği noktaya fondöteninizi sürmelisiniz.

CİLT TİPİNİZE GÖRE FONDÖTEN SEÇİMİ YAPIN

Cildinizin tipine göre fondöten seçimi yapmanız gerekir eğer cildiniz yağlıysa fondöten seçiminiz yağlı ciltlere yönelik matlaştırıcı etkide olması gerekir.Kuru cilde sahipseniz ıslak bitişli ve nemlendirme özelliği olan bir fondöten seçmelisiniz. Yağlı ciltlerin seçimi ise yağlanmayı kontrol altına alacak ve pudra bitişli ürünlerden yana olmalı.

GÜN BOYUNCA TEST ETMEDEN FONDÖTEN SATIN ALMAYIN

Fondöten almaya gittiğiniz mağazadan öncelikle ürününün testerını rica edin. Bu altığınız testerdaki fondöteni tğm yüzünüze yedirerek gün boyu işleriniz halledin. Gün boyunca denem fırsatını bulduğunuz ürün hakkındaki yorumlarınız daha sağlıklı olacaktır. Eğer gerçekten beğenirseniz bu fondöteni satın alabilirsiniz.