Diş Ağrısını Geçirmenin En Kısa Yolu!

Diş ağrısını geçirmenin yollarına, diş ağrısına iyi gelen yöntemlere, diş ağrısını azaltan karanfil yağına, diş sağlığı ile ilgili bilinmeyenleri haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz...

Diş Ağrısını Geçirmenin En Kısa Yolu!

Diş ağrısını azaltan karanfil yağına, diş sağlığı ile ilgili bilinmeyenleri haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz...

DİŞİNİZİ FIRÇALAYIN

Diş fırçalamak çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve fırçalama ağrının azalmasına neden olur. 

GARGARAYI DENEYİN

Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler ve şişlikleri azaltır. Diş eti ve açık diş çürüklerine dezenfektan etkisi vardır. 

AĞRI KESİCİ DENEYİN

Diş hekiminizin önerisiyle ve kullanım şartlarına uyarak ağrı kesici almanız ağrınızı belirli bir süre için geçirecektir. 

KARANFİL YAĞI ALTERNATİF

Dişe kesinlikle aspirin, kolonya, alkol konulmamalı bunların yerine karanfil yağı tercih edilmelidir. Karanfil yağı veya kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir.

BUZ TEDAVİSİ

Buz uygulaması; ağrıyan diş bölgesine soğuk kompres uygulaması ya da soğuk su ile ağzı çalkalama geçici olarak ağrıyı hafifletebilir. 

YASTIĞI YÜKSELTİN

Gece diş ağrısı oluşmuşsa, yatar durumda olmak ağrıyı artıracağından yastık yükseltilebilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR