Deri Ayakkabı Talk Pudra ile Nasıl Parlatılır?

En pratik yöntemlerle deri ayakkabı temizleme yöntemleri nelerdir? Doğru tekniği bilmediğinizde zahmetli olabilecek deri ayakkabı temizleme yöntemlerinden en pratik olanları sizin için derledik.

Deri Ayakkabı Talk Pudra ile Nasıl Parlatılır?

Pırıl pırıl ve ilk günkü gibi temiz deri ayakkabılara sahip olmak ister misiniz?

TEMİZ BİR BEZLE SİLİN

Deri ayakkabıları tertemiz yapmak için ilk yapmanız gereken yumuşak bir fırça ya da bez yardımıyla yüzeydeki kirlerden arındırmanız olacaktır. Ayakkabıların bağcıkları varsa,  sabun ve su ile yıkamak doğru olacak. Farklı yönlere doğru fırçalayın. Yüzeye yapışan kiri ve tozu silmek için hafif baskı uygulayın. Son olarak temiz kuru bir bezle ayakkabıyı güzelce ovalayın.

TALK PUDRASI 

Deri yüzeylerdeki yağ lekeleri kolayca görülür. Neyse ki bu izler talk pudrası ile kolayca silinebilir. Bu malzeme yağı içine çekerek ayakkabının yapıldığı malzemede yamalı bir görüntü oluşmasını engeller.
İlk önce temiz, kuru, pamuklu bir bezle nem gidene kadar yağ lekesini kurulayın. Yağı temizlerken dikkatli davranın. Çok fazla ovalamayın leke yayılabilir.Ardından lekeyi yok etmek istediğiniz bölgeye talk pudrasını serpin ve bir gece bekletin. Sonraki sabah ayakkabıları silkeleyin ve yumuşak bir fırça ile kalan pudra izlerini ortadan kaldırın.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri-->