Dar Ayakkabı Nasıl Genişletilir? Yeni Ayakkabılarla Rahat Yürümenin Yolları

Ayakkabı alma heyecanı, alınan ayakkabının ayağımızı vurmaya başlamasıyla yerini biraz acıya bırakır. Hayal kırıklığına uğramamak için dar ayakkabılarda konforu nasıl sağlarız işte ipuçları...

Dar Ayakkabı Nasıl Genişletilir? Yeni Ayakkabılarla Rahat Yürümenin Yolları

Ayakkabılarımız zaman zaman sıkmaya başlar, sıkan ayakkabı geniş dünyayı bize dar etmeye yetiyor. Pei ayaklarımızı ayakkabılara alıştırmak için neler yapmamız lazım şimdi gelin birlikte bakalım.

AYAKKABILAR AYAKLARI SIKMASIN!

1- Ayakkabıları ayağınıza alıştırın
Yeni ayakkabıları ilk önce evin içerisinde giymek, yapıldıkları kumaşın ya da derinin kendini bırakmasını, dolayısıyla dışarı çıktığınızda ayaklarınızın konforlu olmasını sağlar.

2- Sprey kullanın
Deriyi gevşetmek ve daha yumuşatmak için tasarlanmış özel bir sprey var. Uygulamadan sonra, ayakkabınızın içerisine bir ayakkabı kalıbı yerleştirin ve mekanik çubuğu çevirin.

3- Bir çift çorap giyin
Kulağa basit geliyor olabilir; ama gerçekten işe yarıyor. Çok dar bir topuklunun içerisinde rahat hareket etmeye çalışıyorsanız, kalın bir çorap seçin ve bir süre bu şekilde yürüyün.

4- Ayakkabılarınızı dondurun
Öncelikle ayakkabılarınızı, ağzı sıkıca kapanmış, su dolu torbalarla doldurun (sıkıca kapandıklarından emin olun, ayakkabılardaki su hasarını onarmak çok daha zordur). Ayakkabılarınızı, su dolu torbalar tamamen donana dek buzlukta bekletin. Kısa bir süre çözülmeleri için bekleyin ve sonra buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, öncekine kıyasla biraz daha esnemiş olması gerek.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR