Yüzünüzün büyük olmasından şikayet ediyor ve daha küçük bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu görünümü sağlamak için küçük egzersiz programlarından faydalanabilirsiniz. Genellikle yüzünüzde meydana gelen sarkmalara ve deformasyonlara da oldukça fazla yarar sağlayacak olan bu egzersizler sayesinde yüzde bir zayıflama işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür. Burnunuzun daha ufak görünmesini istiyorsanız burun deliklerini açma kapama hareketiyle bir süre boyunca bu egzersizi tekrarlamanız lazım. Burun kenarlarında bir kas sistemi yaratarak daha ince görünmesini sağlayacak

DUDAK HAREKETİ

Burun egzersizinin yanında eğer dudaklarınızında küçük ve şekilsiz olduğunu düşünüyorsanız bir kalem yardımıyla dudaklarda küçük bir dolgunluk yakalamanız da mümkündür. Ağzınıza koyduğunuz kalem yardımıyla dudaklarınızı aşağı ve yukarı olmak üzere oynattığınız takdirde bu görünümü de kolaylıkla yakayabilme şansınız vardır.

YANAK EĞZERSİZİ

Yanaklarınızın da fazla şiş olduğunu düşünüyorsanız dudaklarınızı bir balık şekli alacak şekilde kısıp elmacık kemikleriniz içe ve dışa gelecek şekilde devamlı hareketlerle yaptığınız egzersizler sonucunda yanaklarında şekil aldığını ve zayıfladığını hissetmeniz mümkündür. Özellikle bu egzersizin düzenli yapılması sonucunda elmacık kemiklerinizin de çok iyi belirginleşmesini sağlamış olacaksınız.