Ebeveynler çocuklarıyla yapacakları tatillerin özellikle çocuklarının üstlerine çok düştükleri için hep bir tehlike işareti olarak görmektedirler. Tabii ki çocuklarla yapılan her etkinlik mutlaka iyi bir planlama dahilinde yapılması gerekiyor. Çocuklarla seyahat ederken yapılması gerekn planlar özellikle uçuş saatleri, seyahat süresi, hava durumu , otel ya da kalınacak ev tercihleri ve tatil yerinde tercih edilecek etkinlikler, lokasyonlar ve yemek yerleri olmak üzere değişmektedir.

Özellikle anneler için seyahate çıkılmadan önce fit görünmeleri ve bu koşturmacaya spor ile hazırlanmalarını tavsiye edebiliriz. Çocuklardan sıkılmış ve bezmiş bir anne görüntüsünün yerine fit ve mutlu bir anne daha iyi görünecektir. Seyahate çıkarken pozitif enerjiyle güne başlamak ve gün içerisinde size enerji ve motivasyon verecek tüm uygulamaları yapmak gerekiyor. 

Önceden rezervasyon yaptırmanız gereken akşam yemeklerini çocuklarla geçirecekseniz yemekten sonra oyalanmaları için oyun alanlarının ve parkların olması size büyük kolaylık sağlayacaktır. Ve çocukların huzursuzlanmasını önlemek için hem kendiniz için hem de çocuklar için etkinlik planlaması yapılması büyük önem taşıyor.