Çocukların parayla olan münasebetlerini sizlerde kontrol edebilirsiniz. Bir çocuğun paraya amaç olarak değil de araç olarak bakması ileride ona büyük kazançlar sağlamaktadır. Çocukların bağımsız ve özgür iradeleriyle kendi kararlarını kendilerinin vermesine izin vermek büyük önem taşımaktadır.

Ne kötüdür ki bazı zamanlarda çocukların üstlerine çok gidilerek baskı kurulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenlerden oluşacak tepkilerden yola çıkarak çocukların bu davranış biçimine olumlu olarak cevap vermeyeceklerdir.

Tüm çocukların iyi bir eğitim almasına gerek yoktur fakat anne ve babanın çocuklar üzerinde eğitimi hakkında verdikleri destek de çok önemlidir. Onlara eğitim hayatları boyunca destek verip ilgilenmek, rehber olmak çocuklarınıza motivasyon kaynağı olacak ve hayatta daha başarılı bir birey olmalarına yardımcı olacaktır.

Anne ve babaların bildiği tüm şeyleri çocuklarına boş zamanlarında öğretmeleri onları daha tecrübeli bireyler haline getirdiği gibi sorumluluk bilinçlerinin de büyük oranda gelişmesini sağlamaktadır. Özellikle annelerin çocuklarıyla yaptığı yemekler sayesinde hem çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmiş olacaksınız hem de ona bildiğiniz şeyleri öğreterek tecrübe sahibi olmasına yardımcı olacaksınız.