Makyaj bazları, her kadının makyaj çantasında bulunması gereken hayat kurtarıcı ürünlerdir. Makyaj bazının cilde uyumlu olarak kullanılması, ortaya çıkan görünümün çok daha güzel olmasını sağlayacaktır. Eğer hangi makyaj bazını kullanmanız gerektiğine emin olamıyorsanız, yazımızdan yardım alabilirsiniz.

CİLDİ MATLAŞTIRAN MAKYAJ BAZLARI

Mat makyaj bazları, cildin yağ dengesini kontrol altına alarak gün içinde parlama yapmasına engel olur. Cilt yüzeyini düzgünleştirir. Fondöten ya da pudradan önce uygulanmalıdır. Yağlı bir cildiniz varsa ve çok parlak görünüyorsa matlaştırmak için bu tür bazları denemelisiniz. Yağlı ve karma ciltler için uygun bir makyaj bazıdır.

PÜRÜZSÜZLEŞTRİCİ VE GÖZENEK KÜÇÜLTÜCÜ MAKYAJ BAZLARI

Gözenek problemi olan ciltler için uygundur. Geniş gözeneklerin görünümünü azaltır ve cildi pürüzsüzleştirir. Eğer geniş ağızlı gözenekleriniz varsa bu tür bazları tercih ederek bu problemi çözebilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur.

KIZARIKLIK GİDERİCİ MAKYAJ BAZLARI

Cildiniz hassas veya sivilce problemlerinden dolayı kızarıksa bu tür bazları tercih etmelisiniz. Kızarıklık giderici makyaj bazları cildinizin renk dengesini koruyarak kızarık bölgelerin rengini eşitler ve makyaja hazırlar. Tüm cilt tipleri için uygundur.

AYDINLATICI MAKYAJ BAZLARI

Cildin donukluğunu gidererek doğal ışıltısını ortaya çıkarır. Aydınlık bir cilt yaratır. Cildin soluk görüntüsünden canlı bir görüntüye geçiş yapmasını sağlar. Normal ve kuru ciltler için uygundur.

BESLEYİCİ VE NEMLENDİRİCİ MAKYAJ BAZLARI

Nemsiz kalmış cildi canlandırır. Yoğun nemlendirme özellikleriyle cildi besler ve nemlendirir. Hassas ya da tahrişe meyilli olan ciltleri tazeler. Çok kuru bil cildiniz varsa ve bundan dolayı cildiniz pul pul dökülüyorsa bu tür bazları tercih edebilirsiniz. Kuru ciltler için uygundur.

GÜNEŞ KORUYUCU MAKYAJ BAZLARI

Güneş ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan makyaj bazlarıdır. Cildi aydınlatır, nemlendirir. Kirlilik gibi çevresel etkenlere karşı korur. Güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa makyaj bazınızı güneş koruyuculu bazlardan yana tercih etmelisiniz. Böylece cildiniz hem güneş ışınlarından korunmuş olacak hem de makyajınız kalıcı olacaktır.