Güzellik uzmanı Filiz Çekin, cilt tipinize uygun meyve maskelerini siz değerli hanımlar için açıkladı. 

CİLT TİPİNE UYGUN MEYVE MASKELERİ

Akneli ciltler için en uygun maske, Kil maskedidir. Kil maskesi, geçmiş dönemlerden beri kadınların güzelleşmek için kullandığı maskelerin başında gelmektedir. Kil içerisinde bulundurdğu minerallerle, cilde parlaklık ve ışıltı kazandırarak, cildi güzelleştirmeye yardımcı olur.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz mutlaka cildiniz için kullanmanız gereken tek maske, avakado meyvesidir. Avakado meyvesinin içerisinde bulunan vitaminlerin, cilde kaybettiği nemi ve parlaklığı geri kazandırır. Yarım avokadoyu püre haline getirip, bir çay kaşığı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Güzellik uzmanı Filiz Çekin, bu maskeleri haftada bir kez uygulamayı tavsiye etti.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yapamınız gerekenler yukarıda ki işlemlerden daha farkldır. Öncelikle cilt tipine uygun bir nemlendirici almanız ve düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bol su içmeye özen göstermelisiniz. C vitami deposu Limon meyvesi ile de cildinize tonik yapabilirsiniz.