Cilt Bakımında En Sık Yapılan 3 Hata

Cilt bakımını her kadın haftada en az 1 kere yapar. Ancak kadınların bu süreç içerisinde yaptığı 3 farklı ciddi hatalar vardır. Peki cilt bakımında en sık yapılan 3 yanlış nedir?

Cilt Bakımında En Sık Yapılan 3 Hata

Cilt bakımı yaparken kadınların sıklıkla yaptığı 3 farklı hata vardır. Bu hatalar cilde zarar verirken hem sivilce yapar hem de gözenek problemi yaşarsınız. Cilt bakımında yapılan en sık 3 hatayı sizler için derledik. 

CİLT BAKIMINDA YAPILAN HATALAR 

  1. Nemlendiriciyi yeterli miktarda yüze uygulamamak: Nemlendiriciyi yeterince uygulamazsanız cildiniz kurur ve kırışıklığı artar. Önemli olan cildinizi yeterince nemlendirmektir. Cildiniz yağlı olsa bile nemlendirici kullanmanız gerekir. Nemlendirici kullanmamak cildin parlaklığını azaltacaktır. 
  2. Makyajı temizlememek: Sabah sürdüğünüz makyajı akşam temizlemeden uyursanız cildiniz birçok etki gösterebilir. Bunların başında sivilce ve siyah nokta problemidir. Makyajınızı temizlemeden yatarsanız yaptığınız cilt bakımlarının bir faydası olamayacaktır.
  3. Doğru beslenmemek: Sürekli asitli ve zararlı besinler tüketirseniz cildiniz içten içe yaşlanmaya başlayacaktır. Çünkü bu tarz yiyecekler cilde çok büyük zarar vermektedir. 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR