Özellikle kızıl kadınlarda sıkça görülen çiller kişiye hem çok özel hem de çok farklı bir hava katıyor. Zaman geçtikçe çilleri ile barışmaya ve sevmeye başlayan kadınlar çillerini öne çıkarmak için büyük çaba harcıyor. Eğer çilleriniz sizi hala rahatsız ediyor ise ve çillerinizi kapatarak makyaj yapmak istiyorsanız birkaç küçük adım ile çillerinizi yüzünüzden yok etmeniz mümkün olacak.

ÇİLLİ KADINLARIN UYGULAMASI GEREKEN MAKYAJ TÜYOLARI

Makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Ardından süreceğiniz kuvvetli bir makyaj bazı ile yapacağınız makyajın uzun süre aynı şekilde cildinizde kalmasını rahatlıkla sağlayabilirsiniz. 

Fondöten seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Cilt tipiniz ile uyumlu olarak seçeceğiniz fondöten ile istediğiniz doğal bir görünüme kolayca sahip olabilirsiniz. Çok kalın dokulu olmayan ama güçlü kapatıcı özelliğe sahip olan fondötenler tam aradığınız ürünler olacaktır. 

Fondötenin ardından yine aynı şekilde aynı renk tonlarına sahip sabitleyici bir pudra sürerek cildinizin parlamasını engelleyebilir. Süreceğiniz pudranın toz pudra olmasına özen göstermelisiniz.

Çilleri olan kadınların genel özelliği olan açık ten makyaj tercihlerinde de açık renkleri tercih etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Cilt tonunuz ile uyumlu açık renk göz makyaj ürünleri seçerek çok doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık pembe ya da ten renginde farlar tercih edebilir, hafif bir rimel ve göz kalemi ile göz makyajınızı rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

Çillerin yoğun olduğu burun ve yanak bölgeleri için doğru aydınlatıcılar tercih etmelisiniz. Allık ve ruj seçimi de çillere sahip kadınlar için oldukça titizlikle seçilmesi gereken makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Çok abartıya kaçan ve tüm dikkatleri yanaklara çeken allıklar çilli kadınlar için asla doğru bir tercih olmayacaktır. Eğer çillerinizin görünmesinden rahatsız değilseniz BB krem sürüp ufak bir göz makyajı ile kendinizi ortaya koyabilirsiniz.