Aslında yüzünüze ve vücudunuza iyi geleceğini düşündüğünüz tüm ürünler cildinizi tahriş edip ph seviyesini dengesizleştirerek cilt yapınızı bomaktadır. Bu maddeler organik ve sağlıklı olduğu bilinerek de kullanılsa cildinize büyük zararlar verecektir.

LİMON

Cildinizde yakıcı etkisini göstererek cilt ph seviyenizi düşürerek derinizin hassaslaşmasına ve cilt üzerinde tahrişlere sebep olmaktadır.

DİŞ MACUNU

Sivilceler içeriğinde barındırdığı sıvılar sayesinde cil yüzeyinde oluşan en hassas bölgelerimizdir. Bir de bu hassas alanlara yakıcı ve kimyevi bir ürün kullanıldığında tahriş olma ve yaralanma olasılığı çok fazla olmaktadır. Sivilcelere ve sivilce izlerine kimyevi ürünlerin aksine dermokozmetik ürünlerin tercih edilmesi bu aşamada çok önemlidir.

ALKOL

Pek çok kozmetik ürünü içeriğinde alkol barındırmaktadır. Oysa ki alkol derimizi yakan ve tahriş eden bir madde olduğundan alkol içeren ürünlerden de uzak durmamız büyük önem taşımaktadır.

KABARTMA TOZU

Kabartma tozu kimyevi maddelerin başında yer almasıyla birlikte ph seviyesinin de cildimizin ph seviyesinden oldukça farklı olması cildimize iyi gelmemekle birlikte verdiği zararları geçirmek de oldukça zor olacaktır.