Cildinizi güzelleştirmek için bir çok güzellik ürününe para harcamanıza artık gerek yok. Cilt güzelliğinizi mükemmelleştirmek için gerekli bir çok malzeme mutfaklarınızda da zaten mevcut olan besinlerle sağlamaktadır. Şimdi sizlere evlerinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz süt maskesi kür tarifini paylaşıyoruz.

Süt, sağlıklı olduğu kadar cilt için de güzelleştirici bir etkiye sahiptir. Eski Mısır ve Yunan toplumlarında süt, kadınlar tarafından cildi güzelleştirmek için kullanılırdı. Eski yunan tanrıları ve yunanlı kadınlar güzellik için yoğurdu tercih ederdi.

Eski zamanlarda süt, yanık tedavilerinde de kullanılırdı. İçeriğinde yer alan A, D ve E vitaminleri ile süt, cildin genç kalmasını sağlayan doğal bir nemlendiriciydi.

SÜT KÜRÜ TARİFİ

MALZEMELER

3 yemek kaşığı süt

3 yemek kaşığı bal

1 fincan yulaf

Tüm malzemeleri karıştırarak karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Temizlediğiniz yüzünüze bu maskeyi uygulayın ve parmak uçlarınız ile dairesel hareketlerle masaj yapın. Yüzünüzü birkaç dakika sonra ılık su ile duruladıktan sonra temiz ve yumuşak bir havluyla kurulama işleminizi yapın. Cildinizin eskisinden daha yumuşak ve ışıl ışıl görüntüsüne şahit olacaksınız.