Cildinizdeki sarkıklıklardan oldukça şikayetçiyseniz bunları geçirebilmek adına estetik operasyonlar olmanıza hiç gerek yoktur. Ülkemizde bir çok bitki ve yararlı besin yetişmekte olup bunların arasından en faydalı olanlardan biri de zerdeçaldır. Zerdeçal bir çok yemeğin vazgeçilmez baharatı olmakla beraber güzelliğimize güzellik katan yegane besinlerden de biridir. İçeriğinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde cilt üzerinde mucizevi etkiler görmenizi sağlayan zerdeçal baharatı cildin gençleşmesine ve canlılığına katkı sağlamaktadır.

ZERDEÇAL KÜRÜ MALZEMELERİ

Bir çay kaşığı zerdeçal

Bir tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI

Bir çay kaşığı zerdeçalı, 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın ve yüzünüze maske yapın. Haftada bir kez mutlaka uygulayın. Ardından bu kürü cildinizde bekletmeden önce dairesel hareketlerle masaj yaparak yüz kaslarınızın çalışmasına ve gerginleşmesine yardımcı olacaksınız. Uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın ve cilt tipinize uygun nemlendiriciyi yüzünüze uygulayın.

Tüm bu uygulama yöntemlerini masaj yapar şekilde haftada iki defa düzenli olarak uyguladığınız takdirde cildinizdeki sarkmaları olabildiğince engellediğiniz gibi yüzünüzün gerginleşmesine ve ölü derilerden arınmasına yardımcı olacaksınız.