Makyaj yaparken renk eşitleme uygulamaları oldukça önemlidir. Özellikle kusursuz bir ten makyajı yapmak istiyorsak tenimizin de aynı oranda mükemmel görünebilmesi adına renklerin eşitlenmesi için kapatıcı uygulaması şart!

Cildinizde eğer kızarıklıklar varsa kırmızının karşıt rengi yeşil olduğu için bu kısımları yeşil kapatıcı ile gizlemeliyiz. Eğer göz altında koyu halkalar varsa, şeftali tonlarındaki kapatıcını tercih etmelisin. Cildindeki koyu lekeleri aydınlatmak içinse mor kapatıcıyı kullanmalısınız. Bu işlemi yaparken her kapatıcı uygulamasında kapatıcının yüz çizgilerinize dolmasını istemiyorsanız kapattığınız bölgenin üzerine sabitleme pudrasıyla bir fırça yardımıyla geçmek oldukça faydalı bir uygulama olacaktır.

Fondöten uygulamasından hemen sonra ise makyajınızı aydınlatıcı pudra ile sabitleriseniz makyajın cldinize daha iyi oturmasını ve aydınlık görünümün de devamlılığını sağlayacaktır. Bu tür durumlarda makyaj bitiminden sonra sıkılan sabitleme spreyleri de makyajın görünümüne büyük oranda katkı sağlamaktadır. Özellikle ışıltı veren bu makyaj sabitleme spreyleri cildinizin hem daha parlak görünmesine yardımcı olacak hem de makyajınızın gün boyu cildinizde sabit bir şekilde durmasına destek olacaktır.